Keď nastane zmena v hlave, nastane aj v tele

Naľavo je fotka kde som mala 15 rokov, sladkostí som sa nevedela dojesť, fajčila som a aktívne som dlhšie necvičila. Vtedy som si ani neuvedomovala, aká deprimovaná som bola.


Dospievanie a puberta boli ťažké, doma nefungovalo všetko ako malo a moje sebavedomie bolo krehké ako moja pevná vôľa. Po pár rokoch som si ale uvedomila, že nikto druhý za to nemôže. Nikto za vás silu nenájde. Ste to vy, kto musí zmeniť svoje myslenie o 180 stupňov. Vy musíte tú silu v sebe nájsť.

Napravo je aktuálnejšia fotka, kde ja vidím najmä tú psychickú zmenu. Sebavedomie predtým a teraz sa už nedá ani porovnávať. Zo všetkých zlých životných skúseností, ktorých bolo aj o čosi viac, som si vzala už len to pozitívne, čo ma posunulo vpred. Treba ísť ďalej, netrestajte seba a svoje telo za to, že vám niekto druhý ubližuje. Nehľadajte útechu v cigaretách, alkohole, cukre, proste to vám nijako nepomôže.

Nehľadajte skratky, tadiaľ cesta nevedie. Treba zmeniť životný štýl akým žijeme a riešiť problémy u zdroja. Nestažujte sa, že vás bolí chrbát, keď ho celý deň preťažujete v sedavej práci a nevykompenzujete si to aktívnym pohybom. Nestažujte sa, že už aj cvičíte a stále máte tú pneumatiku, keď sa pozeráte do chladničky 24/7. Nečakajte, že po jednom tréningu nastanú hneď telesné premeny v štýle Chrisa Powella.

Zdravá psychika, vyvážená strava je základ tej premeny a ja stále tvrdím, že cvičenie nie je len „nástroj na chudnutie“. Zaujímalo vás niekedy aj to kvantum ďalších benefitov, ktoré so sebou tiež prináša alebo si spomeniete, že treba cvičiť len vtedy, keď ručička na váhe vystrelí?
Staráme sa o svoje telo zvonka, pred zrkadlom trávime hodiny a zvnútra nám to tam celé chradne. Nebuďte takí negatívni a naštartujte svoje pozitívne myslenie. Skúsme si všetci radšej ten život o pár rokov predĺžiť ako skrátiť. Užiť si ho a nie sa trápiť. Vstaňte z gauča, choďte na prechádzku, uvarte si zdravšie jedlo, začnite s cvičením!

Dokážete to, viem to! Len treba začať TERAZ a nie zajtra alebo pondelok. Prekážky vždy boli, sú a budú… to je život, chápete?
Som tu pre vás a každého na jeho ceste za svojím novým, lepším a silnejším ja. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorým som doteraz mala možnosť pomôcť na ich ceste, robíte zo mňa to moje lepšie ja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *